ČTU - TK KLETR

JARNÍ SAKO

Jarní sako Jarní sako je tradiční česko-slovenský turnaj v rekreační odbíjené pro neregistrované hráče.
Jarní sako 2012
VÍTĚZOVÉ 2012

JARNÍ SAKO 2013 a 2014

Oznamujeme všem známým volejbalovým družstvům, že vzhledem k tomu, že vláda přijala zákon o zrušení převodu části zisků z herního průmyslu z nadací na stát a obce a nám tak zchudl náš dosavadní sponzor NDKS natolik, že žádný grant nemůžeme očekávat, jsme nuceni od roku 2013 od organizace tohoto tradičního turnaje ustoupit.

Přejeme všem hodně sportovních zážitků na jiných turnajích.

Závěrečná zpráva o turnaji v odbíjené neregistrovaných hráčů, který uspořádal TK KLETR v sobotu 17.března 2012 ve Sportovní hale v Uh. Hradišti.

Do turnaje se letos přihlásilo osm družstev. Tato akce je tradičně pořádána začátkem každého jara Kletrem pro nečleny ČTU v rámci projektu Otevřený tábornický klub. Letos probíhala tato akce za podpory Nadace Děti, kultura, sport.

Letošním vítězem turnaje se stalo stejně jako loni, družstvo KUŠKOŽA z Uherského Ostrohu.,Loni se jmenovalo ŠUTŘI a mělo trochu jinou sestavu.

Druhé místo získalo družstvo DELTA ze slovenského Zvolena.

Třetí družstvo ELIBOS , také ze Slovenska, ale z Kremnice.

Čtvrté místo patří družstvu POZDNÍ SBĚR Z POLEŠOVIC.

Na pátém místě se umístilo družstvo MAŘIN A SPOL z Veselí nad Moravou.

Na šestém místě se umístilo, stejně jako loni, družstvo BODRO STARS z Kremnice.

Sedmé místo získalo družstvo SLOVANI z Uherského Hradiště, které loni turnaj vynechalo.

Osmé místo a cenu útěchy pak opět překvapivě získalo družstvo Kapandorf z Jarošova a okolí.

V tomto turnaji platí více jak v jiných sportovních kláních heslo – není důležité zvítězit, ale účastnit se.

Organizátoři děkují všem soutěžícím za účast a za vytvoření sportovní atmosféry a věří, že se spolu setkáme opět za rok.

Poděkování patří i Nadaci Děti, kultura, sport za finanční podporu turnaje a cukrárně Michala Matiho z Uh.Hradiště, za jednu cenu pro vítěze.

TURNAJ JARNÍ SAKO 2011 PROBĚHL V SOBOTU 26.BŘEZNA 2011 VE SPORTOVNÍ HALE UH.HRADIŠTĚ

Závěrečná zpráva o turnaji v odbíjené neregistrovaných hráčů, který uspořádal TK KLETR v sobotu 26.března 2011 ve Sportovní hale v Uh. Hradišti

Do turnaje se letos přihlásilo devět družstev, jedno však těsně před turnajem odstoupilo. Omluvily se však tradiční družstva turnaje Slovani z Uh. Hradiště, Delta ze Zvolena či Dřevorubci z Velké nad Veličkou. Tato akce je tradičně pořádána Kletrem pro nečleny ČTU v rámci projektu Otevřený tábornický klub. Letos probíhala tato akce ve spolupráci se Slováckou Slávii Uh,Hradiště. Letošním vítězem turnaje se stalo družstvo ŠUTŘI z Uherského Ostrohu.,. Druhé místo získalo družstvo SUZUKI z Louky . a třetí družstvo MAŘIN A SPOL z Veselí nad Moravou. Čtvrté místo patří družstvu KORAL z Tišnova, páté POZDNÍMU SBĚRU z Polešovic. Na šestém místě se umístilo překvapivě družstvo BODRO STAR z Kremnice, sedmé získalo družstvo BROKOLICE z Uherského Hradiště, nováček turnaje. Osmé místo a cenu útěchy pak opět překvapivě získalo družstvo Balu team z Kremnice, které po léta patřilo mezi favority turnaje. Organizátoři navíc v letošním turnaji vyhlásili cenu pro družstvo s nejmladším věkovým složením a ta byla udělena družstvu SUZUKI. V tomto turnaji platí více jak v jiných sportovních kláních heslo – není důležité zvítězit, ale účastnit se. Organizátoři děkují všem soutěžícím za účast a za vytvoření sportovní atmosféry a věří, že se spolu setkáme opět za rok.

Poděkování patří sponzorovi ceny pro vítěze a to cukrárně Michala Matiho z Uh.Hradiště,

Sportovní komise Města se rozhodla letos turnaj finančně nepodpořit! Sport pro všechny není pro naše město prioritou.

Diplomy jednotlivých družstev turnaje najdete v přiloženém souboru dole

Zpráva o akci byla publikována na televizi Slovácko a ve Slováckém deníku 31.3.2011

Družstva 2011

Šutři z Uh.Ostrohu 1. místo

Su-z-uki z Louky a Lipova 2.místo

Mařin a spol. z Veselí nad Moravou 3.místo

loni družstvo Jarní sako

Koral z Tišnova a okolí 4.místo

Pozdní sběr z Polešovic 5.místo

Bodro stars z Kremnice 6.místo

Brokolice z Uh.Hradiště 7.místo

Balu team z Kremnice 8.místo

**Z letošního turnaje se omluvili Orli z Veselí nad Moravou, Delta ze Zvolena a Slovani z Uh. Hradiště, Dřevorubci z Velké nad Veličkou a Kapandorf z Uherského Hradiště **

Rozlosování do skupin

Přihlášená družstva byla organizačním týmem dne 23.3.2011 rozlosována do dvou skupin po čtyřech družstvech.

Do skupiny Aa byla vylosována družstva:

Su-z-uki, Mařin a spol, Brokolica a Bodro star

Do skupiny Bb byla vylosována družstva

Šutři, Balu team, Pozdní sběr a Koral

Hraje se na třech kurtech současně podle rozdělovníku. Tím pádem bude vždy ve hře šest družstev a mimo hru pouze dvě družstva. Z nich se musí obsadit rozhodčí a zapisovatelé pro všechny tři kurty.

Rozpis utkání 1.kola

Orientační časy začátků jednotlivých zápasů:

v 9:00 - Suzuki - Kapandorf na kurtu A

Šutři - Balu team na kurtu B

Brokolica - Bodro star na kurtu C

v 10:00 - Suzuki - Brokolica na kurtu A

Šutři - Pozdní sběr na kurtu B

Balu team - Koral na kurtu C

v 11:00 - Mařin a spol - Brokolica A

Pozdní sběr - Koral B

Suzuki - Bodro star C

ve 12:00 - Mařin - Bodro star A

Šutři - Koral B

Balu team - Pozdní sběr C

Pravidla turnaje

Hraje se podle pravidel odbíjené na dva sety. Hraje se na mužské síti. Nikdo z hráčů nesmí být v tomto roce na soupisce oddílů, které hrají okresní a vyšší soutěže v odbíjené. V týmu musí být minimálně dvě ženy. Každé utkání se skládá ze dvou setů. Set končí dosáhnutím 25 bodů jedním z družstev utkání, pokud vítěz má dva body k dobru před soupeřem. Jinak set končí až dosáhnutím tohoto dvoubodového rozdílu. V případě rovnosti bodů rozhoduje se o vítězi podle těchto dalších kritérií:1. poměr setů , 2.poměr míčů, 3. vzájemné utkání. Každé družstvo určí rozhodčího a zapisovatele pro ostatní zápasy ve skupině. Přihlášená družstva budou rozdělena do tří, v případě přihlášení osmi a méně družstev do dvou skupin, v nichž se utká v prvním kole každý s každým. Podle výsledků ve skupinách prvního kola se ve druhém kole utkají družstva se stejným umístěním v jednotlivých skupinách navzájem. Tedy: družstva umístěná v obou skupinách jako 1. o 1.až 3. místo finále,..družstva, umístěná jako druhá pak o 4. až 6. místo a družstva umístěná v prvních skupinách jako 3. pak o 7.- 9.místo. V případě dvouskupinového rozdělení prvního kola (osm družstev a méně) se ve druhém kole utkají v jedné skupině vzájemně každý s každým družstva, umístěná v 1.kole na prvních a druhých místech, ve druhé skupině pak družstva, umístěná v 1.kole na třetích a čtvrtých místech. . Ze skupin prvního kola soutěže, které budou složeny ze čtyř družstev, ( v případě deseti, či jedenácti přihlášených družstev), postupují do druhého kola soutěže pouze první tři družstva. Družstva se čtvrtým umístěním ve skupině sehrají zápas pouze mezi sebou. První tři družstva turnaje obdrží věcné ceny. Každé družstvo obdrží diplom s pořadím umístění. Poslední družstvo obdrží cenu útěchy. Organizátoři turnaje mají právo udělit další, zde neuvedené, ceny.

Protesty

Protesty je možno podat řediteli turnaje s poplatkem 200,- Kč, který se v případě oprávněného protestu vrací.

Registrace

8.00 až 8.30 v hale

Startovné

100,- Kč za hráče

Přihlášky

Přihlásit se mohou ucelená družstva v čele s kapitánem, která řádně vyplní registrační přihlášku (adresa, datum narození). Nedostatečně vyplněný formulář zvyšuje startovné o 30,- Kč na hráče (nemůžeme využít plánované dotace). Pokud vám není formulář zaslán, můžete si o něj napsat: ČTU – TK Kletr, Svatoplukova 288, 686 01 Uherské Hradiště; tel.: 728 210 922; e-mail: unie@wo.cz. Také si jej můžete stáhnout z webových stránek www.kletr.tk (vstupte do sekce JARNÍ SAKO). Uzávěrka přihlášek je 20.3.2011.

Ubytování

Požadavky na ubytování je možno uplatnit přímo na www.eduha.cz email: ubytovani@eduha.cz telefon: +420 571 891 285 , +420 774 151 798 . V případě problémů se obraťte na organizátory akce unie@wo.cz . Mobily: Tom 728 210 922, Bob 728 366 215, Jura 737 135 662, Vlastík 733 574 317 Skype spojení: Bob.sen , tomsenior3

Výzva

Zdravím všechny volejbalové nadšence a kamarády kteří se chystají na turnaj 26.3 do Uherského Hradiště.Tuto pozvánku jsme dostali i my a rádi bychom se ji účastnili. Problém je v tom , že jsme z Ostravy a těžko bychom sehnali celé družstvo takových šílenců jako jsme my (já a moje partnerka) kteří by nelitovali ničeho a přijeli k vám.Proto se chci zeptat zda není mezi vámi neúplné družstvo , které bychom mohli doplnit. Hrajeme na slušné úrovni ,ale nikde nejsme registrováni.Děkuji za odpověď. Rosťa Novák-pro rychlejší kontakt tel. 603951041

JARNÍ SAKO 2010.

Závěrečná zpráva o turnaji v odbíjené neregistrovaných hráčů, který uspořádal TK KLETR v sobotu 24.dubna 2010 ve Sportovní hale v Uh. Hradišti.

Do turnaje se letos přihlásilo devět družstev, z toho tradičně dvě z Kremnice a jedno ze Zvolena. Nově pak jedno družstvo z Tišnova u Brna. Družstvo Sokoli Veselí nad Moravou se týden před turnajem účasti zřeklo. Tato akce je tradičně pořádána Kletrem pro nečleny ČTU v rámci projektu Otevřený tábornický klub. Letos probíhala tato akce ve spolupráci s OZP a ČSRS. Letošním vítězem turnaje se stalo družstvo Pozdní sběr z Polešovic, které do turnaje letos nastoupilo pouze v pěti hráčích bez nemocné kapitánky Ireny. Druhé místo získalo družstvo Dřevorubci z Velké nad Veličkou a třetí družstvo KORAL z Tišnova.

O čtvrté až šesté místo se utkala tři družstva ze Slovenska TROSKY. 4. místo patří DELTĚ ze Zvolena, 5. místo družstvu Bodro stars z Kremnice a 6. místo družstvu BALLU TEAM, rovněž z Kremnice.

V poslední skupině finále se střetla dvě hradišťská družstva KAPANDORF a SLOVANI s družstvem SU-ZU-KI z Louky a Lipova. Sedmé místo obsadil KAPANDORF, osmé SU-Z-UKI a deváté SLOVANI.

V tomto turnaji platí více jak v jiných sportovních kláních heslo není důležité zvítězit, ale účastnit se.

Organizátoři děkují všem soutěžícím za účast a za vytvoření sportovní atmosféry a věří, že se spolu setkáme opět za rok.

Poděkování patří i Slovácké Slávii za zprostředkování spolupořadatelů sponzorům, kteří dotovali ceny pro vítěze a to cukrárně Michala Matiho z Uh.Hradiště, Vlastíkovi Bartasovi a družstvům z Kremnice.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA TURNAJE 2009

  1. Orli z Veselí nad Moravou
  2. Dřevorubci z Velká nad Veličkou
  3. Bodro stars z Kremnice
  4. Delta ze Zvolena
  5. Pozdní sběr z Polešovic
  6. Ballu team z Kremnice
  7. Jarní sako z Veselí nad Moravou
  8. Malušencí z Veselí nad Moravou
  9. Suzuki z Louky
  10. Slovani z Uh.Hradiště

JARNÍ SAKO 2008

Závěrečná zpráva o turnaji v odbíjené neregistrovaných hráčů, který uspořádal TK KLETR v sobotu 5.dubna 2008 ve Sportovní hale v Uh. Hradišti.

Do turnaje se letos přihlásilo jedenáct družstev, z toho tradičně dvě z Kremnice a. jedno ze Zvolena. Družstvo CUNOVICZ se v předvečer turnaje účasti zřeklo. Tato akce je tradičně pořádána Kletrem pro nečleny ČTU v rámci projektu Otevřený tábornický klub.. Letošním vítězem turnaje se stalo družstvo Delta ze Zvolena. Druhé místo získalo družstvo Bodro star z Kremnice a třetí další družstvo ze Slovenska, Balu team také z Kremnice. O čtvrté až šesté místo se utkala družstva Horňácko z Velké nad Veličkou s družtvy z Uh. Hradiště SLOVANI a TROSKY. 4. místo patří Horňácku, 5. místo TROSKÁM a 6. SLOVANŮM. V poslední skupině finále se střetla družstva POZDNÍ SBĚR z Polešovic, KoRMOÁNI, nové mladičké družstvo z Uh. Hradiště s dvěma družstva z Veselí nad Moravou a to s družstvy MALUŠENCÍ a ORLI. V tomto pořadí také jmenovaná družstva skončila. V tomto turnaji platí více jak v jiných sportovních kláních heslo – není důležité zvítězit, ale účastnit se. Organizátoři děkují všem soutěžícím za účast a vytvoření sportovní atmosféry a věří, že se spolu setkáme opět za rok.

Družstva z Kremnice pozvala všechna družstva na svůj tradiční turnaj Hrůzov memoriál, který se uskuteční 20. až 22.6.2008.

Poděkování patří i městu Uherské Hradiště za propagační materiál pro zahraniční družstva a především sponzorům, kteří dotovali ceny pro vítěze a to cukrárně Michala Matiho z Uh.Hradiště, Hamé Babice a družstvu Bodrostar z Kremnice.

Z Kletru patří poděkování kamarádům Jiřímu Huspeninovi, Luboši Tomečkovi, Bobovi Stránskému, Vlastíkovi Bartasovi, tedy těm, kteří se na organizaci turnaje podíleli a Majce Černé za získání sponzorského daru od Hamé Babice.

Jediným stínem turnaje se stala enormě zvýšená cena za ubytování u našeho tradičního ubytovatele, Sportovní haly Hluk.

A nyní Jarní sako 2008 očima hráčů.

Do diskuse se jak první přihlásil kapitán družstva TROSKY. S jeho souhlasem publikujeme jeho postřehy a vyzýváme další k doplnění či diskusi.

Ahoj Bobe a pořadatelé "Jarního saka".

Měl bych pár připomínek k turnaji, ale než k nim přejdu, tak vám chci každopádně moc poděkovat za to, že vůbec tento turnaj pořádáte, protože takových akcí během zimní sezony v rámci UH moc není.

Mé připomínky směřují v podstatě jenom ke hracímu systému. Někdy se zkrátka stane, tak jako letos, že není stejný počet týmů ve skupinách a to sebou nese jisté problémy - odlišný počet vzájemných zápasů = odlišný čas potřebný na odehrání základní skupiny. Došlo k tomu, že se kolem 12h skoro hodinu čekalo na to, až se dohraje červená skupina (mně to nevadilo, já jsem v červené skupině hrál). Příště je podle mého třeba nechat na začátku odehrát nejdříve zápasy ze skupiny, kde je více mančaftů, aby se časový deficit postupně snížil... My třeba absolvujeme takových turnajů 5 za sezonu, takže vím o čem mluvím a zmiňuji se o tom jenom proto, aby se s tím v příštích ročnících počítalo.

No a druhá věc ohledně hracího systému se týká postupu ze základních skupin. Pokud necháte systém tak jak je = vítězové skupin hrají mezi sebou finálovou skupinu, druzí hrají o 4.-6.místo atd., tak ten turnaj asi budou pořád vyhrávat týmy ze Slovenska. Tento systém je značně demotivující. Stačí totiž jedna porážka ve skupině (třeba těsná o pár balonů) a už je jasné, že poražený tým vypadnul z bojů o 1.-3.místo! Žádný jiný z rekreačních turnajů nemá takto nastavený hrací systém. V tomto případě (10 týmů) se to dělá tak, že se podle daných pravidel vyhodnotí 2 nejhorší týmy, které si zahrají o 9.místo a 8 mančaftů jde do pavouka (play-off). Na tomto je důležité právě to, že i mančaft ze 3.místa ve skupině může pořád pomýšlet na celkové vítězství v turnaji (i když je nám všem jasné, že i toho pavouka nakonec vyhrají bratia Slováci :-) Já to taky beru tak, že jde o to se zúčastnit, ale taky jde o to, dobře si zahrát. A například červená skupina byla hodně silná a Pozdní sběr a Orli museli následně hrát s relativně o dost slabšími soupeři, přičemž v systému play-off by si mohli zahrát minimálně jeden zápas s kvalitním silným soupeřem.

No a teď mne napadla poslední věc... Myslím si, že minimálně finálová skupina se neměla hrát na 2 hrané sety, ale v případě stavu 1:1 na sety se měl hrát třetí zkrácený set do 15 bodů. Finále si to zaslouží.

To je asi tak vše, co jsem měl na srdci. Neberte to, prosím, jako nějakou nevděčnou kritiku, ještě jednou zdůrazňuji, že jsme se rádi tohoto turnaje zúčastnili. Berte jenom jako návrh na zlepšení, určitě by tyto změny přivítala většina zúčastněných týmů.

S pozdravem "sportu zdar" Jan Kozák VC Trosky

Výsledky turnaje 2007

Bez závorky umístění v turnaji, v závorce umístění ve skupině.

1.Delta beton Zvolen (1.)

2.Pozdní sběr Nedakonice, Polešovice (2.)

3.Bodro star Kremnica (3.)

4.Dřevorubci Horňácko (1.)

5.Trosky Uh.Hradiště (2.)

6.Balu team Kremnica (3.)

7.Samcy Staré Město (1.)

8.Sokol Mařatice (2.)

9.Orli Veselí nad Moravou (3.)

10.Slovani Uh. Hradiště (4.)

Soubory ke stažení:

Informační centrum pro mládež, Masarykovo nám. 21, 686 01 Uherské Hradiště
tel.: 572 525 526, fax: 572 525 527, e-mail: icm@icm.uh.cz,