ČTU - TK KLETR

Oblastní kolo 2005

V sobotu 23. dubna 2005 proběhlo v Uherském Hradišti, v klubu Mír, oblastní kolo Trampské Porty. Jeho mezinárodní finále proběhne letos v červnu v Ústí nad Labem. Soutěže se účastnily dvě kapely (třetí, pro náhlý úraz jednoho ze členů, se v sobotu ráno z účasti omluvila) a tři sólisté. Absolutním vítězem letošního kola se stala mladá kapela 3 + 1 zn. levně z Blatnice pod svatým Antoníčkem. Vybojovala si postup do mezinárodního semifinále a putovní trofej oblastní Trampské Porty do příštího roku. Druhé místo obsadila kapela Ztráty a nálezy ze Zborovic. Tato kapela navíc získala Cenu autorské soutěže za skladbu Mezi poli kostelík.

První místo sólistů a třetí v soutěži, získal Jan Blahýnka z kapely 3 + 1 zn. levně, druhé místo v sólovém zpěvu a 4. v soutěži Patrik Tomáštík z Koryčan a třetí místo pak Mirek Bureš z kapely Ztráty a nálezy.

Odpolední soutěž moderovala Svatava Blahýnková z Blatnice pod sv. Antoníčkem. Všem účastněným přejeme hodně radosti na pódiích, která přejí folku a trampské písničce.

Mediálním partnerem soutěže byl Klub přátel ICM Uherské Hradiště.

Informační centrum pro mládež, Masarykovo nám. 21, 686 01 Uherské Hradiště
tel.: 572 525 526, fax: 572 525 527, e-mail: icm@icm.uh.cz,